20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаЗабаваВидео: ''Дедо Мраз во Русија не дава пакетчиња туку ќотек''

Видео: ”Дедо Мраз во Русија не дава пакетчиња туку ќотек”

Популарното видео објавено пред неколку години во кое се „тепаат“ тројца омилени детски херои започна повторно да споделува на социјалните мрежи.

На снимката се гледа бизарната тепачка на суперхероите Бетмен и Спајдермен во која се вклучува и Дедо Мраз.

Снимката, која најверојатно е снимена во Русија, го прикажува Бетмен како го удира Спајдермен со тупаници, а потоа Дедо Мраз се вклучува во приказната, преземајќи ја „работата“ во свои раце.

Сепак, веројатно е дека станува збор за скриена камера во пресрет на новогодишните празници, и покрај тоа, снимката е хит на социјалните мрежи.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...