Еден од терористите на Диво Насеље комуницирал со Фатиме Фетаи

Еден од осудените терористи во кумановските настани, Шефхет Халачи, комуницирал од затворската ќелија преку мобилен телефон со поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи на 19 јуни оваа година, пишува Алсат.

Обвинителката Фетаи на денешното рочиште за случајот „Монструм“ ги предаде материјалите добиени од Халачи на Судот, а се во врска со телефонски разговори за случајот „Монструм“. Халачи ѝ рече на Фетаи дека истото досие го испратил и до Ел Чека.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here