25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Еден од терористите на Диво Насеље комуницирал со Фатиме Фетаи

Еден од терористите на Диво Насеље комуницирал со Фатиме Фетаи

Translate (Eng):[gtranslate]

Еден од осудените терористи во кумановските настани, Шефхет Халачи, комуницирал од затворската ќелија преку мобилен телефон со поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи на 19 јуни оваа година, пишува Алсат.

Обвинителката Фетаи на денешното рочиште за случајот „Монструм“ ги предаде материјалите добиени од Халачи на Судот, а се во врска со телефонски разговори за случајот „Монструм“. Халачи ѝ рече на Фетаи дека истото досие го испратил и до Ел Чека.

РЕКЛАМА
- Реклами -