4.9 C
Ohrid
четврток, април 18, 2024
ПочетнаСветНаталија Кузнeцова: Не ми е важно што бицепсите на мојот сопруг се...

Наталија Кузнeцова: Не ми е важно што бицепсите на мојот сопруг се помали од моите.

Руска бодибилдерка е интернет сензација со масивните мускули, кои ги фрлаат во сенка дури и врвните машки бодибилдери.

Наталија Кузнецова не само што е најтешката жена која се занимава професионално со бодибилдинг, туку и има поставено три светски рекорди. 28-годишната фитнес зависничка во моментов тежи 90 килограми и привлекува огромно внимание каде и да се појави.

Нејзиниот сопруг, Владислав Кузнецов, исто така е руски бодибилдер. Наталија вели дека не ѝ е важно што неговите бицепси се помали од нејзините, зашто смета дека заемната љубов и поддршка се клучни состојки за среќна врска.

Мускулестата Русинка започнала да вежба на 14-годишна возраст за да си ја зголеми самодовербата, бидејќи била многу ситна и тежела 40 килограми. „Бев како мало глувче додека растев“ – рекла таа.

„Исто како и сите останати, првпат отидов на фитнес без некаква посакувана цел, но по три месеци, мојот тренер ме праша дали сакам да учествувам во натпревар во бодибилдинг. До 15-годишна возраст, бев шампион во Забајкалски крај“ – објаснила Наталија за моментот кога решила да се занимава професионално со бодибилдинг.

Од 2018 наваму, Наталија работи како тренер по бодибилдинг.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Истепан вработен во ЕВН во Сарај.

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во СВР Скопје, Д.Б.(38) од с.Кадино, општина Илинден, пријавил дека во с.Глумово, општина Сарај, при извршување...

Пендаровски: Најмалку тројца владици во Синодот на МПЦ под руско влијание, но немаме докази дека се шпиони на руската федерална служба

Во изминатите неколку години, Македонија протера 18 руски дипломати, т.н. дипломати кои беа руски шпиони. Тоа беше направено во содејство со службите од кои...

Грејната сезона во Македонија продолжува поради временските услови

АД ЕСМ ги информира потрошувачите приклучени на системот за централно греење со кој управуваат компаниите формирани од АД ЕСМ, како и подружницата „Енергетика“, дека...

Скафандерот стана дел од мене, уште го чувам – вели Костадиновска-Стојчевска

Тој скафандер стана дел од мене, го чувам и ќе ми дозволите да ви кажам од кои причини го чувам. Јас бев две години...