9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаДа му помогнеме на Тачо- Го оперираа во Италија но потребни се...

Да му помогнеме на Тачо- Го оперираа во Италија но потребни се повеќе средства за терапија-споделете

Успешно е извршена операција врз Трајан Целески- Тачо во Италија, но повторно сме му потребни за да може да прима соодветна терапија.

– Охрид е сплотен, со срце за Тачо. Да му помогнеме сите заедно да се избори со оваа тешка битка, порачуваат охриѓани на социјалните мрежи.

Тие периодов наназад организираа бројни акции за собирање средства за помош на својот сограѓанин, 30 годишниот истакнат атлетичар и спортист.

Пред 2 години тој се избори со туморот на мозокот, но болеста повторно се врати. Поради критичната состојба, на 30-ти ноември тој итно замина на лекување во Италија.

Сите хумани луѓе можат да донираат со вртење на телефонот 070 143 133 и на трансакциската сметка во Стопанска банка со број 500600018999581.

 

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...