10.8 C
Ohrid
понеделник, мај 10, 2021
Почетна Македонија Ексамбасадорот Томислав Димитровски репетирал пушка и ја вперил кон соседот додека се...

Ексамбасадорот Томислав Димитровски репетирал пушка и ја вперил кон соседот додека се расправале во зградата

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот амбасадор во Љубљана, Томислав Димитровски вчера репетирал пушка и ја вперил кон сосед, за време на расправија во зграда на улицата „Тодор Александров“ во Скопје.

Случајот го пријавил неговиот сосед А.Д., а според пријавеното, по кратка вербална расправија, во ходникот на зградата Димитровски извадил автоматска пушка и ја репетирал кон него.

„Полициски службеници веднаш по добивање на пријавата излегле на местото на настанот. Во домот на Т.Д. се пронајдени повеќе парчиња оружје и муниција, кои се одземени. Т.Д. е повикан во полициска станица и со него е извршен службен разговор и се работи на расчистување на случајот“, информираат од МВР за овој случај.

РЕКЛАМА

tocka.mk

- Реклами -