7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаГрадот Охрид изгледа како Новогодишна Бајка.

Градот Охрид изгледа како Новогодишна Бајка.

Охридската чаршија и плоштадот Св. Климент Охридски блескаат во новогодишен сјај. Накитени со новогодишни реквизити се и останатите делови од централното градско подрачје, кружните токови и главните сообраќајници во градот.

Со сета своја убост и магичност, Охрид е како преубава Новогодишна разгледница во која секој може да ужива.

Ви го нудиме тоа задоволство преку нашите фотографии.

Резултат со слика за охрид новогодишно

Резултат со слика за охрид новогодишно

Резултат со слика за охрид новогодишно

Резултат со слика за охрид новогодишно

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...