10.8 C
Ohrid
понеделник, мај 10, 2021
Почетна Македонија Градот Охрид изгледа како Новогодишна Бајка.

Градот Охрид изгледа како Новогодишна Бајка.

Translate (Eng):[gtranslate]

Охридската чаршија и плоштадот Св. Климент Охридски блескаат во новогодишен сјај. Накитени со новогодишни реквизити се и останатите делови од централното градско подрачје, кружните токови и главните сообраќајници во градот.

Со сета своја убост и магичност, Охрид е како преубава Новогодишна разгледница во која секој може да ужива.

Ви го нудиме тоа задоволство преку нашите фотографии.

РЕКЛАМА

Резултат со слика за охрид новогодишно

Резултат со слика за охрид новогодишно

Резултат со слика за охрид новогодишно

Резултат со слика за охрид новогодишно

- Реклами -