9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветНеговата насмевка кажува се: Ова бебенце за прв пат ги слуша гласовите...

Неговата насмевка кажува се: Ова бебенце за прв пат ги слуша гласовите на неговите родители, со помош на апаратче за слушање.

Бебето кое е родено глуво се буди среќно, а лицето и се озарува од воодушевување кога ќе ги слушне мама и тато.
Откако и ставиле апаратче за слушање,малечката Георгина Адисон наутро се буди пресреќна. Ова четиримесечно бебе е родено глуво. И ставиле апаратче за слушање во двете ушиња кога имала само неколку недели.
Секое утро штом ги слушне мама и тато, Георгина се смее, гуга и го развеселува семејството.
Видеото го објавил нејзиниот татко, Пол Едисон од Харогејт во Велика Британија.
„Откако има апаратче за слушање тоа е како да сме и го запалиле светлото“, вели пресреќниот татко.
Секое утро се воодушевуваи се буди инстантно посреќна штом не слушне. Лицето и се озарува од воодушевување, продолжува нејзиниот татко.
„За нас родителите тоа е голема радост. Срцето ми се исполнува со среќа и верувајте такво нешто нема цена. Секое утро Георгина реагира како да слуша по прв пат, а нам тоа никогаш нема да ни здодее. Откако може да слуша преку апаратчето секое утро се смее“, додал тој за Telegraph.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...