18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Ненад Стоилковски: Спремен сум да направам автомобил на вода, но државата е...

Ненад Стоилковски: Спремен сум да направам автомобил на вода, но државата е глува за оваа иновација.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во видеото Ненад го објаснува целиот процес за создавање енергија од вода за која тој вели дека може да се користи за возење автомобили, за греење дома како и за сечење.

Погледнете и сами уверете за какво откритие станува збор:

РЕКЛАМА
- Реклами -