6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаВо менито на еден охридски ресторан стои ваква порака: ''Не ја оставај...

Во менито на еден охридски ресторан стои ваква порака: ”Не ја оставај жената ако не знае да готви, чувај ја како хоби”

Со цел да привлечат што повеќе туристи во летната сезона, градовите низ целиот свет се трудат на што поинвентивен начин да им станат „таргет“ за летен одмор за луѓето.

И туристичките места низ Македонија се обидуваат да станат атрактивни а туристите, но очигледно е дека некои тоа го прават на невкусен начин, кон сопругите. Еден ресторан во Охрид реши да се пошегува на сметка на сопругите, на кои секако нема да им се допадне тоа.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...