16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Во менито на еден охридски ресторан стои ваква порака: ''Не ја оставај...

Во менито на еден охридски ресторан стои ваква порака: ”Не ја оставај жената ако не знае да готви, чувај ја како хоби”

Translate (Eng):[gtranslate]

Со цел да привлечат што повеќе туристи во летната сезона, градовите низ целиот свет се трудат на што поинвентивен начин да им станат „таргет“ за летен одмор за луѓето.

И туристичките места низ Македонија се обидуваат да станат атрактивни а туристите, но очигледно е дека некои тоа го прават на невкусен начин, кон сопругите. Еден ресторан во Охрид реши да се пошегува на сметка на сопругите, на кои секако нема да им се допадне тоа.

РЕКЛАМА
- Реклами -