25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Aлфи го пронајдоа детето што се изгуби на кејот на Вардар.

Aлфи го пронајдоа детето што се изгуби на кејот на Вардар.

Translate (Eng):[gtranslate]

Единицата Алфа го пронајде 12 годишниот Мартин кој денеска се загуби во близина на кејот на реката Вардар.

Од МВР информираа дека момчето било пронајдено во близина на хотелот Хилтон и потоа предадено на мајката.

Мајката на Мартин претходно пријави во полицијата дека околу 14 часот кај маркет во близина на кејот на реката Вардар го изгубила својот син, кој боледува од аутизам. Од полицијата соопштија дека веднаш презеле мерки и активности за пронаоѓање на детето.

РЕКЛАМА
- Реклами -