19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСрамота Шилегов не знае од која ракија боли глава (ВИДЕО)

Срамота Шилегов не знае од која ракија боли глава (ВИДЕО)

За време на вечерашното гостување на Алфа телевизија, градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, инсистираше да одговори на едно непријатно прашање, поставено од твитер заедницата.

Еден гледач се интересирал од која ракија најмногу го болела глава Шилегов, кој рече дека тоа е црна кампања против него.

– Во тоа време, кога бев жесток перјаник на опозицијата, тогашната власт не можеше да најде слаба точка на Петре Шилегов, и почна црната пропаганда дека сум алкохоличар. Јас гледам дека тоа се случува. Тоа е црна кампања, а јас многу ретко пијам алкохол. А секоја втора пијандура во оваа држава мене ме вика – пијандура! Кога сте инфериорен интелектуално, материјално, кога сте неуспешен во животот, а гледате некој на телевизија сосема опозитен од вас, тогаш ви е најлесно да кажете – овој е пијандура! – одговори Шилегов.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...