8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаСпецијално за Петре Шилегов ''Розо Моја'': Шилегов кажа дека не пие ракија,...

Специјално за Петре Шилегов ”Розо Моја”: Шилегов кажа дека не пие ракија, но уловен во кафана со цигара и чаша ”ракија”. (Видео)

Ништо не може да те демантира како што тоа може да го направи животот. Неполн ден откако Петре Шилегов пред целата македонска јавност потенцираше дека не пие ракија се појави видео како Петре ужива во кафана со ”ракивче”.  Тој исто така кажа: -Кога сте инфериорен интелектуално, материјално, кога сте неуспешен во животот, а гледате некој на телевизија сосема опозитен од вас, тогаш ви е најлесно да кажете „Овој е пијандура“. Најчесто тоа ми го кажуваат луѓе што не ги бива за ништо во животот, изјави Шилегов.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...