4.5 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија Специјално за Петре Шилегов ''Розо Моја'': Шилегов кажа дека не пие ракија,...

Специјално за Петре Шилегов ”Розо Моја”: Шилегов кажа дека не пие ракија, но уловен во кафана со цигара и чаша ”ракија”. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Ништо не може да те демантира како што тоа може да го направи животот. Неполн ден откако Петре Шилегов пред целата македонска јавност потенцираше дека не пие ракија се појави видео како Петре ужива во кафана со ”ракивче”.  Тој исто така кажа: -Кога сте инфериорен интелектуално, материјално, кога сте неуспешен во животот, а гледате некој на телевизија сосема опозитен од вас, тогаш ви е најлесно да кажете „Овој е пијандура“. Најчесто тоа ми го кажуваат луѓе што не ги бива за ништо во животот, изјави Шилегов.

РЕКЛАМА
- Реклами -