8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСвет(ВИДЕО) ИСУС МЕ СПАСИ: Детето што почина на 20 минути го раскажа...

(ВИДЕО) ИСУС МЕ СПАСИ: Детето што почина на 20 минути го раскажа нераскажаното

Зак Клементс е седумнаесетгодишно момче од Тексас кој од мал го сака спортот и е во одлична форма.

Но, тој наеднаш се онесвестил додека трчал на час по физичко, а лекарите велат дека неговото срце не чукало, односно дека бил мртов цели 20 минути.

Лекарите од брза помош успеале да го оживеат Зак, по неколку дена се разбудил од кома, но тие се уште немаат никакво научно објаснување како неговото срце повторно почнало да чука и како мозокот не му е оштетен за тоа време. Но момчето тврди дека знае како преживеал – го спасил Исус Христос.

Додека не бев жив, видов човек со долга коса и густа брада. Ми ја стави раката на рамото и ми рече дека треба да грижам и дека се ќе биде во ред. Не ми требаше многу за да разберам дека е во прашање Исус Христос “, раскажал Зак за ЦБС ДФВ, а пренесува Дејли мејл.

Семејството на Зак во целост верува во оваа приказна:„ Кога се разбуди ни раскажа какво искуство доживеал, но луѓето не се во состојба да сфатат такво нешто“, вели таткото на Зак. Неговата сопруга Тереза воопшто нема сомнежи дека лично Исус го спасил нејзиното чедо: „Благодарна сум на Исус што ми допушти да го добијам своето дете назад“, истакнала мајката на момчето.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...