10.9 C
Ohrid
вторник, мај 18, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Камерите го снимија: Маж плука и удира на иконата на „Св.Стефан“...

(ВИДЕО) Камерите го снимија: Маж плука и удира на иконата на „Св.Стефан“ во црква во Аеродром

Translate (Eng):[gtranslate]

Машко лице во петокот во два наврати влегло во црквата Свети Стефан во скопски Аеродром и ја искршил централната икона удирајќи ја со лакт.

Од видео снимката на безбедносните камери, до која дојде „Религија.мк“ се гледа како лицето влегува во црквата удира со лактот во централната икона, ја напушта црквата и демонстрира агресивност и потоа заминува.

РЕКЛАМА
- Реклами -