6.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаДаниел Стефановски со прекин ја освои титулата на ЦВС

Даниел Стефановски со прекин ја освои титулата на ЦВС

Даниел Стефановски на го освои појасот на настанот ЦВС/CWS Fajt najt 6 во Улм, Германија.

Во борбата за кик бокс титулата со Марко Баарс од Холандија во категоријата до  82,5 килограми нашиот Стефановски славеше со прекин во третата рунда. Откако го однесе во аголот, со крошеа и аперкати го разниша Баарс, судијата му бореше. За кратко време борбата се префрли во паралениот агол и повторно отворање со предната левица по што следеа серија крошеа и аперкати, но летечки колена судијата ја прекина борбата, со што Стефановски извојува победа со ТКО во четвртата рунда.

Во првите две рунди Холанѓанецот му парираше на нашиот кикбоксер, а во третата Даниел ја презеде контролата и пополека го уништуваше Баарс.

Ipon.mk

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...