11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаДевојчињата во Чаир ги прегази таксист на пешачки - таксистот кочел 20...

Девојчињата во Чаир ги прегази таксист на пешачки – таксистот кочел 20 метра…

Трите малолетни девојчиња со повреди беа пренесени во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, откако патничко возило утрово удрило во нив на улица „Христијан Тодоровски Карпош“ во скопски Чаир.

Од фотографиите од местото на настанот се гледа дека децата биле прегазени од таксист. Едно од девојчињата е во тешка здравствена состојба по ударот од автомобилот.

Од МВР за МИА информираат дека во 10:58 часот е пријавено дека патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистарски таблици удрило во трите малолетни девојчиња – пешаци.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...