17.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Каде е Тимоние амбасадор – во Македонија или во Албанија? (ФОТО)

Каде е Тимоние амбасадор – во Македонија или во Албанија? (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние се сретнал со лидерите на ДУИ и ДПА Али Ахмети и Мендух Тачи во контекст на престојните избори.

Тимоние отишол во седиштата на двете партии но од објавените фотографии не е јасно дали Тимоние бил во Албанија или во Македонија.

На двете фотографии освен партиските знамиња и знамето на Албанија или Албанците во Македонија го нема македонското државно знаме.

РЕКЛАМА

На Тимоние очигледно не му пречело што Ахмети и Тачи не го почитуваат државниот симбол и со двајцата лидери разговарал за состојбите во партиите, за изборите и за консолидација на правосудниот систем.

Express.mk

 

 

- Реклами -