6.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаКаде е Тимоние амбасадор – во Македонија или во Албанија? (ФОТО)

Каде е Тимоние амбасадор – во Македонија или во Албанија? (ФОТО)

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние се сретнал со лидерите на ДУИ и ДПА Али Ахмети и Мендух Тачи во контекст на престојните избори.

Тимоние отишол во седиштата на двете партии но од објавените фотографии не е јасно дали Тимоние бил во Албанија или во Македонија.

На двете фотографии освен партиските знамиња и знамето на Албанија или Албанците во Македонија го нема македонското државно знаме.

На Тимоние очигледно не му пречело што Ахмети и Тачи не го почитуваат државниот симбол и со двајцата лидери разговарал за состојбите во партиите, за изборите и за консолидација на правосудниот систем.

Express.mk

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...