8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонската актерка која учествуваше во "Шарена Револуција" фатена во шверц на кокаин

Македонската актерка која учествуваше во “Шарена Револуција” фатена во шверц на кокаин

Познатата македонска актерка, Силвија Стојановска, е уапсена во врска со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија.

Во моментов актерката, е однесена пред Основниот кривчен суд во Скопје, каде чека да биде изведена пред судија на претходна постапка, по барање за одредување мерка притвор од Јавното обвинителство, дознаваме од судски извори , а повеќе детали ќе бидат објавени денес.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...