10.8 C
Ohrid
понеделник, мај 10, 2021
Почетна Македонија „Најгрдата” елка се наоѓа во Крушево

„Најгрдата” елка се наоѓа во Крушево

Translate (Eng):[gtranslate]

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници, општините ги украсуваат булеварите и централните градски подрачја, па така и од Општина Крушево го украсиле центарот со новогодишна елка.

Крушевчани кои ги испратиле фотографиите, но и многумина корисници на социјалните мрежи, велат дека ова е најдепресивната елка во Македонија.

РЕКЛАМА
- Реклами -