9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонија“Зајди зајди” никогаш не звучела помоќно! Французинка вљубена во Македонија ја отпеа...

“Зајди зајди” никогаш не звучела помоќно! Французинка вљубена во Македонија ја отпеа легендарната песна во пештерата Врело на Матка

Авторот вели: „Девојката е од Франција и работи во Ајфеловата кула. Се запознавме случајно, кога брат ми ја запроси неговата тогашна девојка. Ја поканивме во Македонија и еве како нѐ изненади. Ова е на Матка, во пештерата Врело. Инаку не зборува Македонски, ама ете за Зајди Зајди, голем е „атерот“

мотика

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...