13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Браво за “Комити”: Новогодишни пакетчиња од навивачката група, за децата со посебни...

Браво за “Комити”: Новогодишни пакетчиња од навивачката група, за децата со посебни потреби (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Навивачката група “Комити Запад”, предводена од “Комити Драчево” организираше хуманитарна акција преку која обезбедија новогодишни колетчиња за лицата со посебни потреби во “Ластовица” – Aeродром и “Златен Сремец”.

Голем број колетчиња со грбот на Вардар донесоа насмевки и среќа.

РЕКЛАМА
- Реклами -