6.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаБраво за “Комити”: Новогодишни пакетчиња од навивачката група, за децата со посебни...

Браво за “Комити”: Новогодишни пакетчиња од навивачката група, за децата со посебни потреби (ФОТО)

Навивачката група “Комити Запад”, предводена од “Комити Драчево” организираше хуманитарна акција преку која обезбедија новогодишни колетчиња за лицата со посебни потреби во “Ластовица” – Aeродром и “Златен Сремец”.

Голем број колетчиња со грбот на Вардар донесоа насмевки и среќа.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...