16 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Татко од Битола осомничен дека сексуално се изживувал врз неговите деца од...

Татко од Битола осомничен дека сексуално се изживувал врз неговите деца од 6, 8 и 13 години

Translate (Eng):[gtranslate]

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице на возраст од 58-години, осомничено дека сторило три продолжени кривични дела – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години од чл.188 ст.1 во врска со чл.45 од Кривичниот законик.

Осомничениот, повеќе пати во текот на 2019 година, во семејниот дом во Битола извршил други полови дејствија врз неговите три деца, кои биле на возраст од 13, 8 и 6 години.

Јавниот обвинител до судијата на претходна постапка при Основниот суд Битола достави предлог за определување притвор за осомничениот. Судот го прифати предлогот и на лицето му определи притвор во траење до 30 дена.

РЕКЛАМА

 

 

 

- Реклами -