8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветБила бремена со тројка, но кога докторот подобро го погледнал ултразвукот целиот...

Била бремена со тројка, но кога докторот подобро го погледнал ултразвукот целиот пребледел (Видео)

Најмногу од се посакуваа да станат родители. Кортни и Филип Гарет од Њу Орлеанс со години се обидуваа да станат родители, но тоа едноставно не успеваше.

На крајот се одлучија за вештачко оплодување и конечно Кортни остана трудна, и тоа со тројка. Но, тоа не беше единственото изненадување.

Седум години подоцна, докторите повторно беа изненадени.

Нивните деца – Оливер, Џек и Ели се родени благодарение на вештачко оплодување. Со вештачко оплодување, две јајца беа имплантирани, едно од нив се раздвоило и така настанале близнаците и плус сестричка. Тоа што докорите не го знаеа беше дека родителите одлучиле да добијат и четврто дете.

Седум години подоцна, тие беа изненадени од веста дека Кортни повторно е бремена.

Ултразвукот покажа дека Кортни не е само бремена повторно, туку повторно очекува тројка – по втор пат.

Но, тоа не беше она што го изненади докторот.

Докторот објасни за што станува збор. Во текот на истиот месец кога Кортни отишла на вештачко оплодување, забременила и по природен пат. Едно јајце беше поделено и таа имаше пар на идентични близнаци и една девојка во нејзиниот стомак.

Вторите три деца се зачнати природно – а бременоста е иста.

Тоа е феномен кој ги остави и докторите и родителите без збор. Тоа е екстремно ретка појава.

Поради ова чудо, семејството Гарет порасна од два члена на осум.

Тие сега се големо и среќно семејство!

Погледнете го видеото за неверојатната авантура на ова семејство:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...