16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Свет Била бремена со тројка, но кога докторот подобро го погледнал ултразвукот целиот...

Била бремена со тројка, но кога докторот подобро го погледнал ултразвукот целиот пребледел (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Најмногу од се посакуваа да станат родители. Кортни и Филип Гарет од Њу Орлеанс со години се обидуваа да станат родители, но тоа едноставно не успеваше.

На крајот се одлучија за вештачко оплодување и конечно Кортни остана трудна, и тоа со тројка. Но, тоа не беше единственото изненадување.

Седум години подоцна, докторите повторно беа изненадени.

РЕКЛАМА

Нивните деца – Оливер, Џек и Ели се родени благодарение на вештачко оплодување. Со вештачко оплодување, две јајца беа имплантирани, едно од нив се раздвоило и така настанале близнаците и плус сестричка. Тоа што докорите не го знаеа беше дека родителите одлучиле да добијат и четврто дете.

Седум години подоцна, тие беа изненадени од веста дека Кортни повторно е бремена.

Ултразвукот покажа дека Кортни не е само бремена повторно, туку повторно очекува тројка – по втор пат.

Но, тоа не беше она што го изненади докторот.

Докторот објасни за што станува збор. Во текот на истиот месец кога Кортни отишла на вештачко оплодување, забременила и по природен пат. Едно јајце беше поделено и таа имаше пар на идентични близнаци и една девојка во нејзиниот стомак.

Вторите три деца се зачнати природно – а бременоста е иста.

Тоа е феномен кој ги остави и докторите и родителите без збор. Тоа е екстремно ретка појава.

Поради ова чудо, семејството Гарет порасна од два члена на осум.

Тие сега се големо и среќно семејство!

Погледнете го видеото за неверојатната авантура на ова семејство:

- Реклами -