9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаUncategorized @mk(ВИДЕО) Шефот им дозволи на вработените да пукаат во него, но погледнете...

(ВИДЕО) Шефот им дозволи на вработените да пукаат во него, но погледнете што се случи?!

Компанија за производство на блиндирани возила со седиште во Тексас (Америка) довербата на своите клиенти ја стекнува на исклучиво опасен начин.

Имено оваа компанија како доказ за својот квалитет и врвните перформанси кои ги нудиат нивните возила, има изготвено видео во кое претседателот, а воедно и извршен директор на Компанијата се изложува на висок ризик и дозволува во него да биде пукано од автоматската пушка АК 47 или познатиот Калашников додека тој се наоѓа во едно од нивните блиндирани возила.

Возилото во кое беше пукано доаѓа од фабриката на Мерцедес и станува збор за моделот ML350.

Во видеото кое што следува погледнете дали колата е навистина непробојна и размислете дали би се ставиле вие на негово место.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...