11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Само јас сум Бошко Буха во државата (ВИДЕО)

Заев: Само јас сум Бошко Буха во државата (ВИДЕО)

Само еден е Бошко Буха во државата, вака премиерот Заев му возврати на опозицискиот лидер Мицковски кој најавува објавување на нови бомби, пренесува Телма.

Заев истакна дека секој има должност да пријави во обвинителство ако поседува одредени документи или разговори, а ако се утврди вина секој треба да одговара.Тоа е потребно за правно заздравување на државата.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...