13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Извршителите на Штрајк: Како може државата да ни ја намали наградата од...

Извршителите на Штрајк: Како може државата да ни ја намали наградата од 1000 евра на 300 евра, ако продолжи вака ќе ги затвориме канцелариите….

Translate (Eng):[gtranslate]

Извршителите излегуваат на штрајк во четврток, дознава „Телма“.

За прв пат по 13 години под клуч ќе бидат извршителските канцеларии. Одлуката е донесена на вчерашното вонредно Собрание на Комората.

Велат мораат да го искажат револтот и незадоволството од новиот Тарифник кој им го предложила министерката за правда, Рената Дескоска.

РЕКЛАМА

Најмногу негодуваат за тоа што со него им се намалува од 1.000 на 300 евра, максималната награда за извршителот, која можат да ја наплатат при извршување од сметките на граѓаните.

- Реклами -