17.1 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаКога даруваш, дарувај од срце: Охриѓани уште еднаш ја покажаа својата хуманост.

Кога даруваш, дарувај од срце: Охриѓани уште еднаш ја покажаа својата хуманост.

Џоле Савески и Владимир Мурговски, заедно со тетка Анета Кловнета ги посетија, другаруваа и им подарија многу љубов на дечињата од Здружението на деца и нивните родители ,,Тајните на моето срце“ кои учат во посебните паралелки во ОУ,, Св. Климент Охридски“ , Дневниот центар ,,Добротољубие“ во просториите во црквата Св. Ѓорѓија, Дневниот центар,, Зраци,, во ОУ,, Братство Единство“, Здружението на глуви и наглуви лица, Здружението на слепи лица и Здружението на инвалиди,, Мобилност“сите од Охрид.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...