17.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Наместо новогодишни украси, знамиња со сонцето од Кутлеш го красат селото Волино....

Наместо новогодишни украси, знамиња со сонцето од Кутлеш го красат селото Волино. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Волинчани покрај многубројните знамиња од Кутлеш се одлучија наместо, светки и други новогодишни реквизити, да го дуплираат бројот со Македонски знамиња.

Волино во ново руво, погледнете:

РЕКЛАМА
- Реклами -