16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија ТАЖНА ФОТОГРАФИЈА ОД СТРУМИЦА: ОКОЛУ 20 БИБИ УБИЕНИ ОД КУЧИЊА КАЈ ЕЗЕРЦЕТО...

ТАЖНА ФОТОГРАФИЈА ОД СТРУМИЦА: ОКОЛУ 20 БИБИ УБИЕНИ ОД КУЧИЊА КАЈ ЕЗЕРЦЕТО ВО ГРАДСКИОТ ПАРК!

Translate (Eng):[gtranslate]

Тажна фотографија од Струмица…Околу 20 биби убиени од кучиња кај езерцето во градскиот парк. Струмичани постојано реагираат за кучињата кои се наоѓаат околу зградите кај „Зендолино“ и градскиот парк дека напаѓаат. Струмица Денес е голем љубител на сите животни, но овојпат се надминати сите граници и надлежните конечно треба да ги засукаат ракавите за решавањето на овој проблем.

струмица денес

РЕКЛАМА
- Реклами -