9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаЉупчо Николовски го стопли срцето и скромниот дом на Загорка со потребните...

Љупчо Николовски го стопли срцето и скромниот дом на Загорка со потребните намирници за престојната зима

Фејсбук статус на Небојша Трајковски

Хуманоста е слика на големината на човекот !

Денес Љупчо Николовски го стопли срцето и скромниот дом на Загорка со потребните намирници за престојната зима.

Го испрати возилото во Ранковце натоварено со нов шпорет, брашно, масло за јадење…основни работи што го чинат секојдневието…

Колку малку треба за да се направи добро дело. Колку многу треба да имаш во себе за да сакаш да им помагаш на оние на кој им е најпотребно.

Пример кој треба сите да го следиме Љупчо Николовски.

Љупчо Николовски (20 август 1983 во Крива Паланка) — македонски политичар од редовите на СДСМ и министер за земјоделство во владата од 2017. Николовски дипломирал на правниот факултет „Јустинијан Први“ во 2007, а во периодот 2007–2008 работел како адвокатски приправник.

Во февруари 2014 бил назначен за шеф на кабинет на претседателот на СДСМ Зоран Заев, а од ноември 2015 до мај 2016 бил дополнителен заменик-министер за земјоделство во техничката влада на Емил Димитриев. Во 2017 бил именуван за прв човек на министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. Николовски говори англиски и италијански јазик.

Izvor: pindzur.net

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...