9.7 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаНИКОЛОВСКИ: УСПЕСИТЕ ВО 2019-ТА ДОНЕСОА ПОДОБАР ЖИВОТ ЗА ГРЃАНИТЕ.

НИКОЛОВСКИ: УСПЕСИТЕ ВО 2019-ТА ДОНЕСОА ПОДОБАР ЖИВОТ ЗА ГРЃАНИТЕ.

„Новогодишните празници се време да ги прославиме убавите моменти, да се присетиме на
сите подвизи, резултати и достигнувања. Претходната година бележи историски успеси за
нашата земја. Она што најмногу ме радува е што токму овие успеси значат подобар живот за
нашите сограѓани и посреќни празници за безброј семејства“, констатира генералниот
секретар на СДСМ – Љупчо Николовски, во видео обраќање до граѓаните.
Како што вели Николовски, изминатата година СДСМ докажала дека може да го покачи
стандардот на живот во нашата држава, дека е пoлитичка пapтија која се грижи за сите
подеднакво и создава просперитетна и сигурна иднина.

„Инвестиравме во најpaнливите граѓани, за конечно да ги извaдиме од мapгините на
општеството. Инвестиравме во развој на економијата, во подобри услови за младите, тука,
дома. Изградивме пријателски односи со сите соседи, ги зaпeчaтивме границите и
бeзбeднocта на нашата држава, а македонскиот јазик и идeнтитeт ги запишавме на
меѓународната мапа“, додава Николовски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...