8.4 C
Ohrid
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Македонија Скопјанка починала кога пропаднал лифтот во кој ја носела Брза помош

Скопјанка починала кога пропаднал лифтот во кој ја носела Брза помош

Translate (Eng):[gtranslate]

При интервенција на повик на улица „Никола Парапунов” за укажување на лекарска помош на Л.Т (68) од Скопје, кога екипата на Итната медицинска помош се обидела да ја пренесе во комплексот клиники „Мајка Тереза”, лифтот се заглавил и пропаднал во подрумскиот дел од зградата, a пациентката Л.Т починала

Ова ноќеска после полноќ во СВР Скопје го пријавил доктор од Итна медицинска помош.

Како што соопшти МВР, на местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје. По наредба на јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

РЕКЛАМА