20.9 C
Ohrid
вторник, јуни 15, 2021
Почетна Македонија Новогодишна честитка од градоначалникот Зоран Ногачески

Новогодишна честитка од градоначалникот Зоран Ногачески

Translate (Eng):[gtranslate]

Почитувани сограѓани,

Сакам најтопло да Ви ја честитам Новата година со најискрени желби.

Посакувам во новата година да го исполниме нашето секојдневие со љубов, верба и надеж и заеднички да продолжиме да ја градиме нашата и иднината на нашите деца.

РЕКЛАМА

Заедно да придонесеме во исполнувањето на новите предизвици, да изградиме пат кон напредокот на нашата заедница и сите заедно посветено да работиме на остварување на нашата заедничка цел, подобра и понадежна општина Дебрца.

Ви посакувам многу здравје, среќа, бериќет и успех во Новата 2020 година.

Да сме здрави и живи.

- Реклами -