8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЗабаваНе можете ни да претпоставите: Колку пари заработи Мараја Кери од најголемиот...

Не можете ни да претпоставите: Колку пари заработи Мараја Кери од најголемиот божиќен хит?

Ова е период од годината кога речиси секој од нас понесен од новогодишната еуфорија и големиот празник Божиќ, си ја потпевнува хит песната „All I Want For Christmas Is You“ од Мараја Кери.

Песната е објавена во 1994 година, а е една од најпознатите божиќни поп нумери. Оваа песна и донесе голема заработувачка на пејачката пишува Си-ен-ен.

Можеби ќе звучи неверојатно, но оваа песна „All I Want For Christmas Is You“ иако се емитува веќе 25 години, годинава за првпат се најде на врвот на листата на „Билборд Хот 100“ годинава.

Се очекува оваа година Кери да заработи околу 600.000 долари помеѓу ноември и Божиќ.

Благодарение на оваа песна пејачката заработила повеќе од 60 милиони долари и тоа од авторски хонорари од песната, според проценката на „Економист“ за 2016 година.

Мараја Кери е родена 27 март 1970 и е американска R&B/поп пејачка-текстописец, снимачки продуцент и актерка.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...