9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветПапата се налути на поклоничка па ја удри пред сите

Папата се налути на поклоничка па ја удри пред сите

Папата Франциско на плоштадот Свети Петар додека ги поздравуваше децата и поклониците во еден момент удри жена по раката за да се ослободи од нејзиниот стисок.Инцидентот се случил додека папата Франциско се движел во центарот на Ватикан. Во еден момент, една жена го зграпчила за рака и го привлекла кон себе.

Папата е видно вознемирен од ваквата неочекувана постапка и за да се ослободи од нејзиниот стисок почнува да ја удира жената по рака, дури во еден момент и ѝ свикува, јави Си-ен-ен.

Пред да го зграпчи папата за рака, жената се прекрстила. Таа му се обратила на 83-годишниот папа додека го повлекла кон себе, но не е јасно што се обидува да му каже.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...