8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветИсплашени кучиња чекаат помош, додека нивниот сопственик лежи повреден во автомобилот.

Исплашени кучиња чекаат помош, додека нивниот сопственик лежи повреден во автомобилот.

Овие две кученца чекаат да дојде помош покрај потполно уништениот автомобил. Нивниот сопственик ја изгубил контролата над својот автомобил и настана фотографија која што ја растажи цела Германија.

Двајцата најдобри пријатели на човекот седат покрај малото Сузуки. Претходно се возеле со нивниот сопственик, совозачот и уште едно куче. Но возачот во еден момент ја изгуби контролата над автомобилот и се превртеле неколку пати. Возачот и човекот што седел на совозачкото седиште се однесени во болница, но за третото кученце помошта стигна предоцна.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...