3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Кавадарчанец со кола ја удрил сопругата

Кавадарчанец со кола ја удрил сопругата

Translate (Eng):[gtranslate]

Утринава околу 5 часот во Полициска станица Кавадарци,  С.Т.(38) од Кавадарци пријавила дека на паркинг на ул.„Цветан Димов“ во Кавадарци била удрена од патничко возило „пасат“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од нејзиниот сопруг Г.Т.

С.Т. била префрлена во Општа болница Кавадарци, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА