11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаКРАЖБА ВО СТРУМИЧКАТА ЦРКВА „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ – ГО НАПАДНАЛЕ ПРОДАВАЧОТ...

КРАЖБА ВО СТРУМИЧКАТА ЦРКВА „СВ. КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ – ГО НАПАДНАЛЕ ПРОДАВАЧОТ НА СВЕЌИ И ОДЗЕЛЕ ПАРИ ОД КУТИЈАТА ЗА ДОНАЦИИ!

СВР Струмица поднесе кривична пријава против четири малолетници од Струмица (двајца на возраст од 13 и по еден од 15 и 12 години), поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнo делo „разбојништво“. На 12.12.2019 на влезната врата од црквата „Св.Кирил и Методиј“ во Струмица пријавените физички го нападнале Н.П., кој продавал свеќи, по што влегле внатре и одзеле пари од кутија за донации.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...