8.4 C
Ohrid
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Македонија Притвор за педофилот од Виница, му нудел пари на девојчето за да...

Притвор за педофилот од Виница, му нудел пари на девојчето за да не кажува за сексулното малтретирање.

Translate (Eng):[gtranslate]

Педофил од Виница на два наврати сексуално малтретирал дете. Основното јавно обвинителство поведе постапка против него за сторено кривично дело полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години. Виничанецот го искористил претходното познанство со детето и во ноември минатата година го намамил во помошна просторија од станбена зграда каде го извршил кривичното дело, информираат од кочанското обвинителство.

РЕКЛАМА