15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаМакедонијаДехари дал "дозвола" за македонците да си прослават? Во центарот на Кичево...

Дехари дал “дозвола” за македонците да си прослават? Во центарот на Кичево блесна украс на Исусова Витлеемска Пештера

На голема радост на православните христијани од Општина Кичево, градоначалникот Фатмир Дехари дозволи на плоштадот да се постави и голема реплика на Витлеемска пештера во која се родил Господ Исус Христос.

– Граѓаните од Општина Кичево од православната христијанска вероисповед со дозвола на градоначалникот Фатмир Дехари ќе имаат можност да го видат Витлеемеската пештера која ќе го краси центарот на Кичево за време на чествувањето на големиот христијански празник, Рождество Христово, вели Емин Насуфи од  општината

Со овој чин, посочи тој, градоначалникот покажуваа граѓанска грижа и совесност кон сите граѓани.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...