23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија ИСЕЛЕНИК ОД ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ ПАРИЧНИ СРЕДСТВА И ПАКЕТЧИЊА ЗА ШТИТЕНИЦИТЕ НА ДОМОТ...

ИСЕЛЕНИК ОД ГЕРМАНИЈА ДОНИРАШЕ ПАРИЧНИ СРЕДСТВА И ПАКЕТЧИЊА ЗА ШТИТЕНИЦИТЕ НА ДОМОТ „11 ОКТОМВРИ“

Translate (Eng):[gtranslate]

Фатмир Веапи, иселеник од земјава во Германија, по повод новогодишните празници додели донација во парични средства и пакетчиња за сите штитеници од Домот за деца без родители и родителска грижа „11 Октомври“.

Како што соопшти Агенцијата за иселеништво, Веапи за празниците ја посети својата родна земја и на Јавната установа, Домот „11 Октомври“ им ја врачи донацијата.

Фатмир Веапи, заедно со директорот на Агенцијата за иселеништво Никола Шалваринов се сретнаа и со директорката на Домот „11 Октомври“ Соња Стамева.

РЕКЛАМА
- Реклами -