9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаАјде сите заедно да собереме 100.000 евра и да го спасиме ова...

Ајде сите заедно да собереме 100.000 евра и да го спасиме ова двегодишно ангелче.

Сто илјади евра треба да се соберат за операцијата на малиот ангел, двегодишната Анастасија од Валандово која се бори со тешка форма на тумор. Операцијата ќе буде во Турција.

Повикот за помош се шири на медиумите и на социјалните мрежи, поради тоа што родителите не можеле да ја платат операцијата.

Отворена е донаторска сметка, броеви за донација на операторите Телеком и А1, исто така отворена е Gofundme кампања.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...