8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветТрагична приказна- До последен момент се борел за вереницата: Спремале свадба,...

Трагична приказна- До последен момент се борел за вереницата: Спремале свадба, се судрија враќајќи се од прослава

Во тешка сообраќајка во Србија загина 29-годишната Тања Јовиќ од Алексинац, додека нејзиниот вереник 25-годишниот Младен Василјевиќ и неговиот другар, 24-годишниот Миланд Д. се повредени ноќта меѓу средата и четвртокот, враќајки се од прослава на прва реприза на Нова Година.

Како што дознава „Курир.рс“, трагедијата се случила во околу 02:30 часот, кога автомобилот „опел“ со кој управувал Милан Д. излетал од патот и се удрил во бекатон плоча, а потоа во паркиран „пежо“. Тања седела позади, а нејзиниот вереник бил совозач.

Беше страшно. Се слушна силен удар, како бомба. Возилото се преврте на покрив. Нивниот автомобил одлета покрај оградата, пред една куќа, а паркираното „пежо“ кое го удрија заврши на улица, вели очевидец.

 

Таткото на настраданата девојка рекол дека Новата Година ја дочекал со својата ќерка и дека не се ни надевал дека тогаш последен пат ќе ја види.

Толку убави работи се случија. Со Младен се забавуваа 4 години, а во август се верија. Се радуваа на репризата на новогодишната ноќ. Знам дека отидоа во кафеана. Тања убаво се среди, ни испрати фотографии. Се радувавме на свадбата која следи, а сега ја погребуваме, рекол таткото.

 

Постои сомнение дека Милан Д. во моментот на несреќата бил пијан, но се чекаат резултатите од анализата на неговата крв.

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...