11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаСветКога ќе прочитате колку зема плата директорката на Bet365 ќе ве заболи...

Кога ќе прочитате колку зема плата директорката на Bet365 ќе ве заболи глава..

Директорката на најголемата онлајн обложувалница во светот Bet365, Дениз Коутс, во 2019 година заработила вртоглава сума од 320 милиони фунти

Платата на Коутс како главен извршен директор на Bet365 во 2019 пораснала на 276.6 милиони фунти во период од 53 седмици откако истата изнесувала 220 милиони фунти една година претходно.

Акционерите на компанијата минатата година добиле 92.5 милиони фунти, од кои половина и припаднале на Коутс бидејќи таа е сопсвеник на околу 50 отсто од капиталот во Bet365.

Инаку, Bet365 е во заедничка сопственост на Дениз и членовите на нејзиното семејство – братот Џон кој со неа ги дели функциите на генерален директор и таткото Питер кој претседава со компанијата.

Во октомври, магазинот Форбс го процени нејзиното богатство на 12.2 милијарди долари.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...