8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаМицкоски: Нашите мисли и молитви се со Македонците во Австралија, поддршка и...

Мицкоски: Нашите мисли и молитви се со Македонците во Австралија, поддршка и за владата во борбата со огнената стихија

Во Австралија каде постои огромна македонска заедница беснеат големи пожари. Нашите мисли и молитви се со нашите во Австралија, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук.

Има разрушени објекти, има и австралиски граѓани жртви и повредени. Опустошена е огромна површина. Поддршка и за владата на Австралија во борбата со оваа огнена стихија. Нека Бог биде со вас и ви помогне побрзо да се справите со овие предизвици, додава Мицкоски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...