11.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Мицкоски: Нашите мисли и молитви се со Македонците во Австралија, поддршка и...

Мицкоски: Нашите мисли и молитви се со Македонците во Австралија, поддршка и за владата во борбата со огнената стихија

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Австралија каде постои огромна македонска заедница беснеат големи пожари. Нашите мисли и молитви се со нашите во Австралија, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук.

Има разрушени објекти, има и австралиски граѓани жртви и повредени. Опустошена е огромна површина. Поддршка и за владата на Австралија во борбата со оваа огнена стихија. Нека Бог биде со вас и ви помогне побрзо да се справите со овие предизвици, додава Мицкоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -