7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Новата Божиќна пecна “Xpиcтос се poди денес” пpaзничен подарок за сите вepници...

Новата Божиќна пecна “Xpиcтос се poди денес” пpaзничен подарок за сите вepници (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Во најрадосно исчекување на утрешните Бадникови поворки и во пресрет на Празникот на светлото Христово Раѓање, време е да ви ги растрепериме душите. Време е да го исполниме ветувањето и да ви ја подариме најново возобновената божикна песна “Христос се роди денес” овој пат посветена на возрасните. Искрено се надеваме дека тие, гледајќи го спотот, навистина ќе посакаат да ја прифатат возобновата на древните божикни традиции со кои побожно се славело Рождеството Христово – напишаа под видеото за најновата возобновена Божиќна песна од Здружението “Бадникови поворки”.

РЕКЛАМА
- Реклами -