8.4 C
Ohrid
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Еве како Путин го дочека Божиќ

(ВИДЕО) Еве како Путин го дочека Божиќ

Translate (Eng):[gtranslate]

Во најголемата православна земја Русија, прославата на Божиќ е посебен настан.

Претседателот Владимир Путин практикува празникот да го дочека во некоја од црквите каде има најмногу верници.

Путин обично е во храмот Христос Спасител во Москва.

Тој на 15 јануари ќе се обрати во Парламентот и ќе зборува за економската ситуација и за приходите на граѓаните.

РЕКЛАМА