9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаПосле толку години паричката се падна кај мене..

После толку години паричката се падна кај мене..

Кај техничкиот премиер Оливер Спасовски се паднала паричката за Бадник во кругот на неговото семејство.

Тој рече дека сите заедно треба да придонесеме во колективниот успех, што ќе донесе среќа за сите.

Спасовски посака мир, спокој исреќа на сите граѓани во државата.
По неколку години, годинава паричката на Бадник, повторно се паднала кај техничкиот премиер.

Во Македонија денеска е неработен ден. Се слави Божиќ.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...