8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЗабаваВидео: Баба го честита Божиќ со пукање во воздух

Видео: Баба го честита Божиќ со пукање во воздух

Интересна честитка за Божиќ од страна на бабичката.

На снимката која се појави на Фејсбук може да се види како една баба држи пиштол во рацете и им го честита Божиќ на сите Срби.

-Мир Божји, Христос  се роди! Им честитам на сите Срби од православна вероисповед, среќно и многу години да слават, рече бабата.

Потоа бабата испука три куршуми во воздух.

Бака са Романије честита Божић свим Србима 🙂

Gepostet von Miloš Vuk Božić am Dienstag, 7. Januar 2020

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...