9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаШтипски коледари на куче му ставиле патарда во анусот. ФОТО

Штипски коледари на куче му ставиле патарда во анусот. ФОТО

Оваа шокантна и вознемирувачка фотографија е објавена на ФБ страницата на Здружението за заштита на животни од Штип ,,Живот“. Пронајдено е мртво куче со голема рана на задниот дел од телото.

Како што објавија активистите на ова здружение, коледари му ставиле петарда во анусот на ова недолжно суштество.

Бараат да се пронајдат сторителите и строго да се казнат.

,,На пречек на овој голем празник, вие правите најголеми антибожји дела, па ми палете огнови, па постите, па бакнувате крстови, па го славете раѓањето на Христос, па ми глумите лудило!!!
Не, ситни луѓенца, оган не се пали за да се нажлокате и да ждерете, а уште помалку да усмртите кутре ставајќи му петарда во г…, пијаници некои безобразни никакви!!

Станува збор за ,,коледари” позади Елкос“(место во Штип), пишуваат на ФБ страницата активистите на здружението.

Молат информација за луѓето што биле присутни таму.

Нудат анонимност и парична награда.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...